Main Article image

Bez punktów w Lubawie

Piłkarze Granicy zatrzymani przez Motor

17 marca 2024

Niestety nie udało się podtrzymać passy meczów bez porażki i z Lubawy wróciliśmy bez punktów, przegrywając drugi w tym sezonie mecz ligowy. Motor pokonał Granicę 2:0. W tym meczu straciliśmy nie tylko punkty, ale i kolejnych zawodników, przez co kadra zespołu na kolejny ligowy mecz jeszcze bardziej się "uszczupliła".

W trzeciej minucie, w doskonałej sytuacji bramkowej znalazł się ŁUKASZ SWACHA-SOCK, którego bardzo dobrym podaniem na czyste pole znalazł MARCIN SPIRYDON. Strzał Łukasza zablokowali jednak obrońcy gospodarzy. Wszystko co groźne po naszej stronie napędzane było skrzydłami, z którymi to gospodarze mieli dużo roboty. Nie ustrzegliśmy się niestety błędu, W 11. minucie fatalnie wyprowadziliśmy atak, piłkę po złym podaniu przechwycili lubawianie, i w sytuacji sam na sam naszemu bramkarzowi szans nie dał BARTOSZ SOBÓTKA, i Motor objął prowadzenie. Po tej bramce nasi piłkarze chcieli jak najszybciej odrobić straty, niestety brakowało dokładności w ostatnim podaniu. W jednej z sytuacji podbramkowych padł atakowany od tyłu przez obrońcę gospodarzy PATRYK POLICHA, sędzia nie wskazał jednak na "wapno". Karny nie został podyktowany również w innej sytuacji, kiedy to obrońca Motoru zagrał ręką we własnym polu karnym... Tuż przed przerwą, źle rozegraliśmy rzut rożny, lubawianie wyszli z kontrą, a wychodzącego na czystą pozycję zawodnika gospodarzy fauluje MARCIN SPIRYDON, za co zasłużenie niestety ukarany został czerwoną kartką. Na przerwę schodziliśmy więc nie tylko ze stratą bramki, ale i ze stratą zawodnika. Grając drugą połowę w osłabieniu, nasz zespół przesunął się do przodu, otwierając się i narażając na kontry. Doskonałą okazje miał DAMIAN ORACZ, którego strzał z ostrego konta obronił bramkarz Motoru, Z dystansu próbowali jeszcze ŁUKASZ SWACHA-SOCK oraz PIOTR BŁĘDOWSKI, strzały jednak zostały wybronione przez bramkarza. Tuż przed końcem meczu, gospodarze wyprowadzili kontrę. W sytuacji sam na sam znalazł się KONRAD MALUCHNIK, i umieścił piłkę w siatce, ustalając tym samym wynik meczu.

W następnym meczu jak wiemy nie wystąpią odbywający karę: MATEUSZ PAPLIŃSKI, PAWEŁ TURCZYN, SEWERYN STRZELEC oraz dochodzący do zdrowia po kontuzji MARCIN SWACHA-SOCK. Niepewny jest wciąż los IGORA ZAPAŁOWSKIEGO (oczekiwanie na decyzję po odwołaniu od kary). Do wyżej wymienionych zawodników po wczorajszym meczu w Lubawie dołączą również: MARCIN SPIRYDON (czerwona kartka) a także KAMIL ZAWALICH oraz BOHDAN TELYCHKO (pauza za żółte kartki). Mimo braku tak wielu piłkarzy, prosimy o wsparcie naszych zawodników, które w obecnej sytuacji będzie bardzo potrzebne. Już niejednokrotnie zespół udowadniał, że ma charakter, że walczy do końca. Nie inaczej będzie i tym razem.

Następny mecz przy #B20 zagramy w sobotę, 23 marca o godz. 13..00 z zespołem DKS Dobre Miasto.