Main Article image

Bez punktów z Dobrym Miastem

Druga z rzędu ligowa porażka Granicy

30 marca 2024

Drugiej porażki z rządu, a trzeciej ligowej w tym sezonie doznali piłkarze Granicy Kętrzyn. W meczu 18 kolejki forBET IV LIGI, ulegliśmy na własnym stadionie DKS Dobre Miasto 0:1. Do spotkania przystąpiliśmy jednak w mocno "okrojonym" składzie.

Już przed startem dzisiejszego meczu, wielu kibiców niepokoiło się i zestawienie personalne na dzisiejszy pojedynek z zespołem DKS. Wszak do meczu przystąpić musieliśmy bez 8 podstawowych zawodników, którzy musieli pauzować za kartki, odbywają karę zawieszenia, bądź są kontuzjowani. Rzeczywistość pokazała, że nie taki diabeł straszny, a co najmniej remis w dzisiejszym spotkaniu był na "wyciągnięcie ręki". Nasi zawodnicy dzielnie walczyli do samego końca o jak najlepszy rezultat. Od początku meczu starali się zaatakować przeciwnika. Brakowało jednak strzałów. Jak już znaleźliśmy się w obrębie pola karnego, szukaliśmy jeszcze podań, które przerywane były przez dobromiejskich obrońców. Znakomitą okazję miał PATRYK KULESZO, kiedy to w sytuacji praktycznie sam na sam z bramkarzem, oddał spóźniony strzał, który wybronił bramkarz DKS. Z dystansu niecelnie uderzał jeszcze ŁUKASZ SWACHA-SOCK. Ostatnie dziesięć minut pierwszej połowy meczu, to przewaga gości, którzy mieli znakomitą okazję na bramkę. Przegrali jednak pojedynek sam na sam z naszym bramkarzem DAMIANEM DYMAŃSKIM, który przed przerwą raz jeszcze wystąpił w roli głównej, broniąc rzut karny podyktowany za faul na jednym z zawodników z Dobrego Miasta.

Losy meczu rozstrzygnęły się w 73. minucie. Goście bili z prawej strony stały fragment gry. Do dośrodkowanej piłki najwyżej wyskoczył KAISEI HIOKI, i pewnym strzałem głową, nie dał szans naszemu bramkarzowi. Od tego momentu goście kontrolowali przebieg meczu, dowożąc zwycięstwo, i wywożąc z Kętrzyna cenne trzy punkty.

Nasz zespól za tydzień, w Wielką Sobotę uda się do Elbląga na mecz z rezerwami Olimpii. Do składu powrócą już pauzujący za kartki: KAMIL ZAWALICH, BOHDAN TELYCHKO oraz MARCIN SPIRYDON. W Kętrzynie natomiast spotkamy się 6. kwietnia o godz. 14.00, na meczu 20. kolejki forBET IV LIGI, gdzie zmierzymy się z Jeziorakiem Iława.