Radość po pierwszej w nowym sezonie bramce dla Granicy

Cel zrealizowany. Z Iłowa z 3 punktami.

Zwycięstwo Granicy na inaugurację sezonu

05 sierpnia 2023

Rozpoczynamy sezon od wysokiego zwycięstwa w Iłowie. Pokonaliśmy dzisiaj Polonię 4:1, i przyznać należy, że był to najniższy wymiar kary. Nasz zespół od początku meczu prowadził grę, starał się napędzać swoje akcje skrzydłami. Gospodarze, starali się rozbijać nasze ataki i groźnie kontratakując. W 9. minucie znaleźli się w doskonałej sytuacji, jednakże strzał jednego z zawodników Polonii ostatecznie zatrzymał się na linii obrony Granicy. W 14. minucie świetną akcją popisał się PIOTR BŁĘDOWSKI. Minął dryblingiem trzech zawodników Polonii, i oddał silny strzał zza pola karnego, który z trudem wybronił bramkarz gospodarzy. W 22. minucie było 1:0 dla naszego zespołu. Doskonałe podanie na wolne pole otrzymał PATRYK POLICHA, i znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Pierwszy strzał Patryka bramkarz obronił, przy dobitce był jednak bezradny. W 28. minucie po pięknej wymianie piłki, w pole karne dogrywał DAMIAN ORACZ, a minimalnie niecelny strzał oddał MARCIN SPIRYDON. Siedem minut później w dobrej sytuacji znalazł się RANSOM, jego strzał znakomicie obronił MATEUSZ PAPLIŃSKI. Chwilę później po dośrodkowaniu KAMILA ZAWALICHA z rzutu wolnego i zgraniu piłki głową przez HUBERTA LESZCZENKĘ, niecelny strzał nad bramką oddał SEWERYN STRZELEC. W 44. minucie piękny strzał z rzutu wolnego oddał IGOR ZAPAŁOWSKI, jeszcze lepszą interwencją popisał się bramkarz Polonii. Minutę później w polu karnym padł PIOTR BŁĘDOWSKI, sędzia podyktował rzut karny, który pewnie na bramkę zamienił BARTŁOMIEJ CZERNIAKOWSKI. Jeśli chodzi o drużynę z Iłowa, to nadmienić należy, że gospodarze zagrozili naszej bramce w pierwszej połowie jeszcze kilkoma rzutami wolnymi, z których wyszliśmy obronną ręką.

Po przerwie obraz gry był bardzo podobny. Gospodarze mogli w 46. minucie zdobyć bramkę kontaktową, z bliskiej odległości nie trafili jednak w bramkę. Dziesięć minut później niefrasobliwość obrony oraz bramkarza wykorzystał MARCIN SPIRYDON, pakując piłkę do pustej bramki. Minutę później po pięknej wymianie piłki i strzale, gospodarze wybijają piłkę z pustej bramki. Kwadrans przed końcem za zagranie ręką w polu karnym Granicy, sędzia dyktuje rzut karny, który gospodarze zamieniają na bramkę (RANSOM). Po tym trafieniu nastąpił moment nerwowej gry naszego zespołu. Uspokoił to czwarty gol zdobyty przez nasz zespół. Piłkę na środku pola odebrał SEWERYN STRZELEC, wszedł z futbolówką w pole karne, górą dograł ją do MARCINA SWACHY-SOCK, ten wystawił przed pole do IGORA ZAPAŁOWSKIEGO, a IGOR mocnym strzałem w róg bramki umieścił ją w siatce. Sytuacji z naszej strony było jeszcze więcej. Zabrakło dokładnego podanie w końcowej fazie akcji, bądź wykończenia. Wynik z pewnością cieszy, i z niecierpliwością czekamy już na mecz z Motorem.

GRANICA: PAPLIŃSKI, CZERNIAKOWSKI, ZAPAŁOWSKI, ORACZ, LESZCZENKO, M.SWACHA-SOCK. BŁĘDOWSKI, ZAWALICH, POLICHA (59' TURCZYN), SPIRYDON, STRZELEC (89' PIECHNA)