Skip to main content
Main Article image

Czas podsumowań

Sezon 2022/2023 już w pełni za nami

30 czerwca 2023

W środę, 28. czerwca odbyły się ostatnie mecze, które dały nam odpowiedzi: kto utrzymał się w lidze, kto spadł oraz to, jak będzie wyglądała liga w przyszłym sezonie.

III ligowe grono upuściła Concordia Elbląg, i po rocznej grze w wyższej lidze, spadła do IV ligi.

Jak już wiadomo, do III ligi awansował zespół GKS Wikielec, pewnie zwyciężając w rozgrywkach forBET IV LIGI. Wicemistrzem ligi okazał się zespół Polonii Lidzbark Warmiński, a na najniższym stopniu podium stanęli nasi sąsiedzi zza miedzy czyli piłkarze Mamr Giżycko. Ligę opuszczają: Olimpia Olsztynek, Pisa Barczewo oraz Huragan Morąg. O pozostanie w IV ligowym gronie musiały walczyć: Polonia Iłowo oraz Motor Lubawa. I oba zespoły przeszły zwycięsko baraże. Dryżyna z Iłowa nie dała szans Victorii Bartoszyce, w dwumeczu wygrywając pewnie aż 10:1 (6:0 i 4:1). Więcej emocji było w pojedynku Motoru z Zatoką Braniewo. Po remisie w pierwszym meczu w Lubawie (1:1), w rewanżu rozegranym we Fromborku, lepsza okazała się drużyna z Lubawy, wygrywając po dogrywce 2:1.

Z klasy okręgowej bezpośredni awans uzyskały zespoły Mazura Ełk oraz Constractu Lubawa. Dodatkowym zespołem będą rezerwy Stomilu Olsztyn. Skład forBET IV LIGI na nadchodzący sezon prezentuje się więc następująco:

- GRANICA KĘTRZYN

- Concordia Elbląg

- Polonia Lidzbark Warmiński

- Mamry Giżycko

- Mrągowia Mrągowo

- Jeziorak Iława

- Znicz Biała Piska

- Olimpia II Elbląg

- Rominta Gołdap

- DKS Dobre Miasto

- Tęcza Biskupiec

- Motor Lubawa

- Polonia Iłowo

- Mazur Ełk

- Constract Lubawa

- Stomil II Olsztyn

W minionym sezonie nasz zespół zdobył 46 pkt. i z bilansem 14-4-12 zajął ostatecznie 8. miejsce, strzelając 51, a tracąc 40 bramek. Pod względem liczby najmniej straconych bramek w lidze zajęliśmy ostatnie miejsce na podium (3.)

Bilans meczów domowych wyniósł 29 pkt., 9-2-4 i 30-13, natomiast spotkań wyjazdowych 17 pkt, 5-2-8 i 21-27.

Niebawem ruszą przygotowania do przyszłego sezonu o których więcej już wkrótce...


Inne aktualności