Main Article image

DKS znów lepszy przy Bydgoskiej

Kolejna porażka Granicy przed własną publicznością

05 października 2024

Kolejną porażką "na własnym podwórku" zakończył się dzisiejszy mecz Granicy Kętrzyn w forBET IV Lidze. W spotkaniu 10. kolejki lepszy okazał się zespół DKS-u Dobre Miasto, który wygrał dzisiaj przy Bydgoskiej 4:2.

Początek meczu to wyrównana gra z obu stron. Wraz z upływem minut goście przejmowali inicjatywę. w 24. minucie faul w naszym polu karnym popełnił IGOR ZAPAŁOWSKI. Rzut karny na bramkę zamienił JAKUB CHOJNOWSKI i było 1:0 dla zespołu z Dobrego Miasta. Dziesięć minut później dobre podanie z prawej strony dostał MICHAŁ SZYMBORSKI w sytuacji sam na sam nie dał szans JAKUBOWI KANCLERZOWI i goście na przerwę schodzili z dwubramkowym prowadzeniem.

W drugiej połowie, piłkarze DKS-u w przeciągu zaledwie pięciu minut dorzucili kolejne dwa trafienia. Najpierw w 50. minucie pięknym technicznym uderzeniem w długi róg bramki, w samo okienko bramkę zdobył MARIUSZ BUCIO, a czwartą bramkę dorzucił płaskim, silnym uderzeniem JAKUB STANKIEWICZ. Ostatni kwadrans to odważniejsza gra kętrzynian, która przyniosła efekt w postaci dwóch zdobytych bramek. Najpierw w 82. minucie dośrodkowanie ŁUKASZA SWACHA-SOCK, na bramkę zamienił PATRYK GALINIEWSKI. Goście po rozpoczęciu gry od środka stracili piłkę na rzecz ADAMA WARNO, który na czystą pozycję wypuścił PATRYKA GALINIEWSKIEGO. Ten wyłożył piłkę ŁUKASZOWI SWACHA-SOCK, który dopełnił formalności pakując ją do siatki. Niestety na więcej nie było już nas stać w tym meczu i ostatecznie przegrywamy 2:4. Okazja na kolejne punkty już w piątek. Nietypowo bo właśnie w piątek, o godz. 18.00 zagramy w Gołdapi, z Romintą, która dzisiaj musiała uznać wyższość Mrągowii Mrągowo. Następny mecz przy #B20 zagramy 19. października. Zmierzymy się wówczas (również przy "światłach") o godz. 18.00 z obecnym wiceliderem - Zniczem Biała Piska. Czekają nas zatem dwa, trudne spotkania.