Sytuacji bramkowych mieliśmy wiele, niestety nie zostały one wykorzystane

Granica nadal bez porażki, niedosyt jednak pozostał...

Dopisujemy kolejny punkt w ligowej tabeli

09 września 2023

Remisem 1:1, zakończyło się dzisiejsze spotkanie Granicy z Romintą Gołdap. Choć przed meczem, taki wynik meczu bralibyśmy w ciemno, to tuż po zakończonym spotkaniu czuć niedosyt z braku zwycięstwa. Do dzisiejszego pojedynku z drużyną z Gołdapi, podobnie jak nasz dzisiejszy przeciwnik, podchodziliśmy jako jedna z nielicznych drużyn w lidze, jako zespół niepokonany. Zapowiadało się więc na bardzo interesujący i wyrównany mecz. Tymczasem, tylko naszej nieskuteczności, Gołdapianie mogą zawdzięczać, że na przerwę oba zespoły schodziły z bezbramkowym remisem. Już w 2. minucie meczu powinniśmy objąć prowadzenie. Sytuacji sam na sam nie wykorzystał PAWEŁ TURCZYN, oddając strzał w boczną siatkę bramki. Dziesięć minut później, groźnie uderzał z rzutu wolnego IGOR ZAPAŁOWSKI, wspaniałą interwencją popisał się bramkarz gości, wybijając z trudem piłkę na rzut rożny. W 21. minucie, próbował z dystansu MARCIN SPIRYDON, uderzenie było jednak niecelne. W 30. minucie meczu kolejną wspaniałą paradą popisał się bramkarz Rominty, kiedy to obronił, strzał głową z bliskiej odległości, jednego z zawodników Granicy. Drugą połowę rozpoczęliśmy kapitalnie. W 48. minucie w końcu wykorzystaliśmy swoją sytuację, a piłkę do siatki skierował IGOR ZAPAŁOWSKI. Nasz zespół tworzył kolejne sytuacje. Najbardziej szkoda tej MARCINA SWACHY-SOCK, kiedy to po odbiorze piłki, będąc w sytuacji sam na sam z bramkarzem, uderzył prosto w goalkeepera gości, a dobitka MARCINA SPIRYDONA minęła bramkę. Z biegiem czasu, Rominta stwarzała sobie co raz groźniejsze okazje bramkowe, i dopięła swego w 83. minucie, wykorzystując rzut karny za zagranie ręką w polu karnym. Chwilę później, w polu karnym Rominty padł SEWERYN STRZELEC, ostatecznie jednak nie udało się zdobyć zwycięskiej bramki, i po naprawdę dobrym meczu ostatecznie remisujemy 1:1.

Za tydzień wyjeżdżamy na mecz do Białej Piskiej. W Kętrzynie widzimy się za dwa tygodnie na meczu ze Stomilem II Olsztyn