Po dobrej grze wygrywamy w Iławie

Misja Iława wykonana

Granica nadal niepokonana w lidze

02 września 2023

Punktujemy w kolejnym meczu ligowym w tym sezonie. Pokonaliśmy w meczu 5. kolejki forBET IV LIGI, Jeziorak Iława 2:1. Zwycięstwo cieszy tym bardziej, że zostało odniesione na ciężkim terenie w Iławie, dodatkowo po dobrym meczu. Praktycznie od początku spotkania, to nasz zespół starał się narzucić swoje warunki gry. W pierwszej połowie meczu częściej gościliśmy na połowie Jezioraka, czy w polu karnym Iławian, jednakże chcieliśmy z piłką wejść do bramki. W 19. minucie groźny strzał głową na bramkę gospodarzy oddał KAMIL ZAWALICH. Piłka minimalnie minęła bramkę. Chwilę później bardzo groźny strzał oddał DAMIAN ORACZ, ponownie minimalnie niecelnie. Oprócz tych strzałów, doskonałe okazje miał chociażby PAWEŁ TURCZYN, oddał jednak zbyt słaby strzał by pokonać bramkarza Iławian. czy MARCIN SPIRYDON, który w sytuacji jeden na jeden z obrońcą zamiast pójścia w drybling i zakończenia akcji strzałem, szukał podania do kolegów. Jak widać zabrakło zimnej krwi i podjęcia kluczowej decyzji, sytuacji bowiem nie brakowało.

Drugą połowę, rozpoczęliśmy dwoma doskonałymi akcjami skrzydłem BOHDANA TELYCHKO (który, zaraz po przerwie zmienił kontuzjowanego DAMIANA ORACZA) oraz PAWŁA TURCZYNA, zabrakło po raz kolejny dobrego podania. Nadeszła 51. minuta meczu. Zamieszanie podbramkowe wykorzystał SEWERYN STRZELEC, i umieścił piłkę w siatce. Po bramce nadal "graliśmy swoje" i w 61. minucie, rzut wolny na bramkę zamienił IGOR ZAPAŁOWSKI. Jeziorak swój moment miał kwadrans przed końcem kiedy to na dosłownie kilka minut przycisnął atakami. W 75. minucie po dośrodkowaniu, piłkę do pustej bramki skierował KRZYSZTOF KRESSIN. Później Jeziorak miał jeszcze jedną sytuację na bramkę, wybronioną przez MATEUSZA PAPLIŃSKIEGO. Do końca meczu wynik się nie zmienił, w końcówce Iławian ratował jeszcze słupek, a od 85. minuty kończyli mecz w osłabieniu, kiedy to jeden z zawodników ukarany został drugą, a w konsekwencji czerwoną kartką.

W bardzo dobrych nastrojach wracamy do Kętrzyna, i rozpoczynamy przygotowania na kolejny trudny mecz. Za tydzień gościć będziemy Romintę Gołdap.