Main Article image

Przełamaliśmy Mrągowię!

Kolejne ligowe zwycięstwo Granicy

30 września 2023

Piłkarze Granicy Kętrzyn, odnoszą kolejne ligowe zwycięstwo. Zwycięstwo tym ważniejsze, iż odniesione w "Derbach Mazur", z Mrągowią Mrągowo, i na dodatek, w Mrągowie, gdzie nie wygraliśmy już od dłuższego czasu. Pojedynki pomiędzy "biało-niebiesko-zielonymi" a "żółto-czanymi" od zawsze elektryzują kibiców i piłkarzy, przez co są to bardzo ciekawe mecze. Nie inaczej było i tym razem. Gospodarze otworzyli wynik meczu już w 8. minucie, kiedy to dośrodkowanie na bramkę zamienił najskuteczniejszy zawodnik gospodarzy PRZEMYSŁAW RYBKIEWICZ. Nie minęły trzy minuty gry, a na tablicy wyników mieliśmy już remis. Sędzia za zagranie ręką w polu karnym gospodarzy wskazał na jedenasty metr, a rzut karny na bramkę pewnym strzałem zamienił BARTŁOMIEJ CZERNIAKOWSKI. Chwilę później z dystansu groźnie uderzał KAMIL ZAWALICH, a w 24. minucie w znakomitej sytuacji znalazł się BOHDAN TELYCHKO, przeniósł jednak piłkę nad bramką Mrągowian. Pod koniec pierwszej połowy, kilka razy zakotłowało się w polu karnym gospodarzy, wynik jednak nie uległ zmianie. Po przerwie w 54. minucie wyszliśmy na prowadzenie. MARCIN SWACHA-SOCK, przedryblował kilku zawodników Mrągowii, i strzałem w długi róg bramki, dał nam prowadzenie. W 63. minucie stanęliśmy przed doskonałą okazją, kiedy to po strzale z rzutu wolnego KAMILA ZAWALICHA, bramkarz Mrągowii z trudem odbił piłkę. Dwie minuty później po przebitce w polu karnym, gospodarze stanęli przed doskonałą okazją do doprowadzenia do remisu, jeden z zawodników minimalnie się pomylił...Mrągowianie próbowali doprowadzić do wyrównania, a tym czasem przed doskonałą okazją stanął MARCIN SPIRYDON, przestrzelił jednak w sytuacji sam na sam. Chwile później było już jednak 3:1 dla Kętrzynian. Lewą stroną przebił się DAMIAN ORACZ, wyłożył piłkę przed bramkę SEWERYNOWI STRZELCOWI, który ustalił wynik meczu na 3:1. Po ostatnim gwizdku sędziego, spora grupa kibiców z Kętrzyna (a także z Orżyn), nie kryła swojego zadowolenia, świętując zwycięstwo razem z naszymi zawodnikami.

Radość Kętrzynian po bramce na 2:1

Było to kolejne zwycięstwo odniesione w dobrym stylu. A za tydzień liczymy na kolejne przełamanie. Zagramy w Giżycku z Mamrami. już teraz zapraszamy na to spotkanie do Giżycka. Początek meczu 7 października o godz. 14.00. Obyśmy znad Niegocina również wywieźli komplet punktów.