Mrągowia zrewanżowała się Granicy za porażkę z jesieni

Bez punktów w Mrągowie

Mrągowia pokonała Granicę 2:0

27 maja 2023

Wybierając się dzisiaj na mecz do Mrągowa, liczyliśmy na komplet punktów. Niestety tak się nie stało. Granica uległa Mrągowii 0:2, i dodać należy że gospodarze wygrali to spotkanie zasłużenie. Mrągowianie od początku meczu, nastawili się na ataki i twardą męską grę. Widać było w zespole Trenera MARIUSZA NIEDZIÓŁKI, chęć rewanżu za porażkę w Kętrzynie z jesieni. Mrągowia tworzyła sobie więcej sytuacji podbramkowych. Wymienić tutaj można chociażby strzał z 27 minuty, po którym to bliski zmiany toru lotu piłki był PRZEMYSŁAW RYBKIEWICZ. Kilka minut później, snajper Mrągowii otrzymał doskonałe dośrodkowanie, oddał jednak strzał nad poprzeczką. W 35. minucie po zamieszaniu przy rzucie rożnym, obrońcy Granicy wybijali piłkę zmierzającą do bramki. Ze strony Granicy nie działo się wiele. Strzał z dystansu oddał MARCIN SWACHA-SOCK, a piękne dośrodkowanie PAWŁA TURCZYNA, przeleciało nieprzecięte przez pole karne gospodarzy.

Po przerwie doskonałe okazje stworzyła sobie Mrągowia. Sytuacji sam na sam nie wykorzystał PRZEMYSŁAW RYBKIEWICZ, chwilę później, ten sam zawodnik, znajdując się w polu karnym Granicy trafia w słupek. Minutę później po długim rajdzie, MARCIN SWACHA-SOCK pada w polu karnym Mrągowii, sędzia nie dyktuje jednak rzutu karnego Granicy, a robi to w 72. minucie dla gospodarzy. Mrągowia wykorzystuje "jedenastkę" (do bramki trafia ŁUKASZ KUŚNIERZ) i obejmuje prowadzenie. Dziesięć minut później KAMIL SKRZĘTA podwyższa na 2:0 i gospodarze zasłużenie odnoszą zwycięstwo i dopisują sobie trzy punkty. My o kolejną wygraną powalczymy za tydzień. Na ul. Bydgoskiej 20 podejmowali będziemy nieobliczalny zespół DKS Dobre Miasto

Granica: PAPLIŃSKI, B. CZERNIAKOWSKI, ZAPAŁOWSKI, ORACZ, WÓJCIK, M. SWACHA-SOCK, BŁĘDOWSKI (59' BARAN), TURCZYN (85' KOLESNYK), ZAWALICH, BOBROWSKI, SPIRYDON (83' PRZYTUŁA)