Skip to main content
Main Article image

Podsumowanie Rundy jesiennej

Jest dobrze, a może być jeszcze lepiej...

26 listopada 2023

Za nami runda jesienna forBET IV LIGI sezonu 2023/2024. Z bardzo dobrej strony pokazał się w niej nasz zespół, który rozgrywki zakończył na 4. miejscu w ligowej tabeli. Warto jednak nadmienić, iż biało-niebiesko-zieloni, mają jeszcze do rozegrania jedno zaległe spotkanie, mecz 15. kolejki z Mazurem Ełk, został przełożony na 2. marca na godzinę 13.00. Co to oznacza? Zwycięstwo w tym zaległym spotkaniu, da naszej drużynie awans na pozycję lidera, na której obecnie znajduje się Polonia Lidzbark Warmiński.

W rozegranych 14 meczach rundy jesiennej, podopieczni Trenera ADAMA FEDORUKA zdobyli 31 punktów. Odnieśli 9 zwycięstw, 4 mecze zremisowali i przegrali tylko jedno spotkanie. Zdobyli 32 bramki, tracąc tylko 13.

Rozbijając powyższy bilans na mecze domowe i wyjazdowe, wygląda to następująco:

  • 6 spotkań w roli gospodarza, 8 spotkań wyjazdowych

Mecze domowe: 3 zwycięstwa, 2 remisy, 1 porażka, bilans bramkowy 8-6 , 11 punktów / 18 Mecze wyjazdowe 6 zwycięstw, 2 remisy, 0 porażek, bilans bramkowy 24-7, 20 punktów / 24

  • Pod względem strzelonych bramek, nasz zespół zajmuje 4. miejsce ustępując Polonii Lidzbark Warmiński (42 zdobyte bramki), Mrągowii Mrągowo (36) oraz Zniczowi Biała Piska (35). Jeśli pod uwagę weźmiemy bramki stracone, to Granica oraz Olimpia II Elbląg straciły ich najmniej pośród wszystkich zespołów forBET IV LIGI (po 13)

Nasi obrońcy nie tylko dobrze bronili ale i strzelali:

IGOR ZAPAŁOWSKI - 5 bramek
BARTŁOMIEJ CZERNIAKOWSKI - 5
DAMIAN ORACZ - 3
BOHDAN TELYCHKO - 2

Co daje 15 zdobytych bramek z 32

Poniżej wszyscy, którzy podczas rundy jesiennej wpisali się na listę strzelców:

SEWERYN STRZELEC - 8 bramek
IGOR ZAPAŁOWSKI 5
BARTŁOMIEJ CZERNIAKOWSKI - 5
DAMIAN ORACZ -3
PATRYK POLICHA - 3
MARCIN SWACHA-SOCK - 2
KAMIL ZAWALICH - 2
BOHDAN TELYCHKO - 2
PIOTR BŁĘDOWSKI - 1
MARCIN SPIRYDON - 1

Teraz czas na krótki odpoczynek, po czym nasi piłkarze wrócą do zajęć. Informacje odnośnie okresu przygotowawczego do rundy wiosennej ( w tym o sparingach) podamy niebawem. Jedno jest pewne. Zapowiada się ciekawa druga połowa sezonu w forBET IV LIDZE.

Z tego miejsca chcielibyśmy podziękować naszym kibicom, że byli z nami zarówno podczas spotkań przy "Bydgoskiej" jak i tych wyjazdowych. Na Was zawsze możemy liczyć!

Poniżej galeria z meczów ligowych rundy jesiennej autorstwa ROMANA KALINICZENKO


Inne aktualności