Skip to main content
Wygrywamy pierwszy mecz w tym sezonie na Bydgoskiej

Komplet punktów z Olimpią

Pierwsza wygrana w obecnym sezonie na Bydgoskiej

27 sierpnia 2023

Podtrzymujemy serię meczów bez porażki, tym razem pokonując rezerwy Olimpii Elbląg 2:0. Jest to jednocześnie pierwsze zwycięstwo w obecnym sezonie odniesione na stadionie przy ul. Bydgoskiej 20.

Wicelider z Elbląga, do Kętrzyna przyjechał w bardzo młodym składzie. Wydawało się więc pewne, że faworytem w tym spotkaniu będą nasi piłkarze. Potwierdziła to pierwsza połowa spotkania, a zwłaszcza jej pierwsze 25 minut. Posiadaliśmy wówczas dużą przewagę, utrzymując się długo przy piłce, tworzyliśmy sobie kolejne sytuacje. Już w 3. minucie strzałem głową bramkarza gości próbował pokonać SEWERYN STRZELEC, piłka przeleciała jednak nad bramką Olimpii. Nasi piłkarze próbowali również strzałów z dystansu, mijały one jednak bramkę gości. Najbliżej bramki był DAMIAN ORACZ w 14. minucie spotkania. Jego strzał zatrzymał się jednak na słupku bramki Elblążan. Cztery minuty później udało się otworzyć wynik meczu. Z lewej strony piłkę wywalczył PATRYK POLICHA i wyłożył ją MARCINOWI SWACHA-SOCK, który silnym strzałem w róg bramki, dał nam prowadzenie. Po tej bramce nasze ataki, nieco ustały, jednakże udało nam się zdobyć drugą bramkę. Na zegarze wybiła dokładnie 45. minuta meczu. Piłkę z prawej strony dośrodkował HUBERT LESZCZENKO, do strzału nożycami złożył się SEWERYN STRZELEC, nie trafił jednak w piłkę. Do futbolówki dopadł DAMIAN ORACZ i umieścił ją w siatce. Do szatni schodziliśmy prowadząc 2:0

Po przerwie kibice liczyli zapewne na kolejne bramki, zdobywane przez naszą drużynę. Nasza gra nieco stanęła, nie atakowaliśmy już z takim rozmachem, jak przez pierwsze 25. minut meczu. , co nie oznacza, że nie mieliśmy doskonałych okazji na bramkę. Wymienić należy tutaj: piękny strzał z rzutu wolnego ŁUKASZA SWACHY-SOCK, niecelny strzał MARCINA SPIRYDONA, czy doskonałą okazję w samej końcówce meczu DANILA PRYIMACHENKO, który zadebiutował w naszym zespole.

Za tydzień, udamy się na trudny teren do Iławy. W meczu z Jeziorakiem, każda okazja bramkowa może dać nam punkty, więc trzeba będzie popracować nad skutecznością, aby stworzone okazje wykorzystywać. Zwłaszcza z takim przeciwnikiem jak Jeziorak.

4. kolejka forBET IV LIGI

Kętrzyn, 26.08.2023, godz. 17.00

Granica Kętrzyn - Olimpia II Elbląg 2:0 (2:0)

1:0 MARCIN SWACHA SOCK 24'

2:0 DAMIAN ORACZ 45'

GRANICA: PAPLIŃSKI, CZERNIAKOWSKI, ORACZ, ZAPAŁOWSKI, TURCZYN (46' TELYCHKO), LESZCZENKO, ZAWALICH, POLICHA (59' Ł. SWACHA-SOCK), M. SWACHA-SOCK, SPIRYDON (85' PRYIMACHENKO), STRZELEC (88' ŻELEPIEŃ)

OLIMPIA II: FIDURSKI, CZAPLIŃSKI (65' PIRÓG), ETMAŃSKI, KASPRZYKOWSKI, KAZIMIEROWSKI, LESZCZYŃSKI (85' ŁOŚ), RUCIŃSKI, STRÓŻEWSKI (65' DETTLAFF), SZNAJDER, TOBOJKA (65' RYCHTER), TUTAJ (46' DZIURDZIA)

Żółte kartki: LESZCZENKO, Ł. SWACHA SOCK (GRANICA)


Inne aktualności