Polonia była dzisiaj piłkarsko dojrzalsza i wygrała 2:0

Polonia nas przełamała...

Pierwsza porażka Granicy w forBET IV LIDZE.

14 października 2023

Jedenasta kolejka, przyniosła pierwszą porażkę Granicy w obecnym sezonie forBET IV LIGI. Kętrzynian przełamała Polonia Lidzbark Warmiński, zwyciężając w Kętrzynie 2:0, notując tym samym siódme, kolejne ligowe zwycięstwo. Licznie zgromadzona publiczność (zarówno z Kętrzyna, jak i z Lidzbarka), stworzyła wspaniałą atmosferę na trybunach, na boisku w pierwszej połowie meczu lepiej prezentowali się goście z Lidzbarka Warmińskiego, chociaż to my pierwsi, stanęliśmy przed doskonałą okazją na otwarcie wyniku. W drugiej minucie spotkanie w polu karnym gości znalazł się SEWERYN STRZELEC, zwodem minął bramkarza, i mając już w zasadzie pustą bramkę, zamiast strzału, napastnik Granicy, szukał podania przed pole, gdzie piłkę wybyli obrońcy Polonii. Wraz z upływem minut, co raz pewniej czuli się piłkarze z Lidzbarka Warmińskiego, których akcje były stopowane przez obronę oraz bramkarza Granicy. Kiedy zanosiło się na bezbramkowy remis, najpierw "centrostrzałem" naszego bramkarza pokonał CEZARY SOBOLEWSKI. Dwie minuty później ten sam zawodnik mógł świętować z kibicami i zespołem zdobycie drugiej bramki, tym razem po strzale głową z dośrodkowania z rzutu rożnego. Po przerwie goście, cofnęli się nieco licząc na skontrowanie naszego zespołu. To my kreowaliśmy grę, ale nie potrafiliśmy złamać obrony Polonii. Z dystansu próbowali uderzać m.in. KAMIL ZAWALICH oraz PIOTR BŁĘDOWSKI. Po jednym ze strzałów, PIOTR znalazł się w znakomitej sytuacji bramkowej, jego strzał wybronił jednak bramkarz drużyny z Lidzbarka Warmińskiego. Ostatecznie nie przełamaliśmy gości i to oni wyjeżdżają z kompletem punktów z Kętrzyna.

Porażka z Polonią oznacza, iż straciliśmy fotel lidera forBET IV LIGI. Szkoda tego meczu, apetyty na zwycięstwo były ogromne. Chociaż uczciwie przyznać należy, że Polonia zwiesiła dzisiaj wysoko poprzeczkę. Jest to jednak dopiero nasza pierwsza porażka w sezonie. Do tej pory punktowaliśmy przecież w dziesięciu meczach z rzędu. Szansę na kolejne, zwycięstwo w lidze będziemy mieli już w przyszłą sobotę. Zagramy z Olimpią Olsztynek, która dzisiaj wysoko pokonała Constract Lubawa aż 6:1. Spotkanie to odbędzie się 21 października o godz. 15.00 na stadionie przy ul. Bydgoskiej 20. Już teraz zapraszamy Państwa na ten mecz.