Main Article image

Porażka z liderem...

Znicz Biała Piska zwycięski przy Bydgoskiej

20 października 2024

Nie udało się naszym piłkarzom sprawić niespodzianki i pokonać faworyta do awansu. Nie udało się również zdobyć choćby punktu we wczorajszym meczu. Znicz Biała Piska pewnie pokonał Granicę 3:0. Porażka oznacza spadek w tabeli na 12. miejsce.

Pierwsza połowa mimo wszystko dawała cień nadziei na korzystny rezultat. Odpowiadaliśmy na ataki gości, kilkukrotnie spychając piłkarzy z Białej Piskiej do obrony. Po raz kolejny zabrakło kluczowych elementów: precyzyjnego ostatniego podania, zimnej krwi, oraz zakończenia akcji strzałem, a bez tego wszystkiego bardzo trudno o bramki. Bramkę natomiast zdobyli podopieczni PRZEMYSŁAWA ŁAPIŃSKIEGO. W 36. minucie sędzia podyktował kontrowersyjny faul na zawodniku Znicza. Wydaje się, że w tej sytuacji faulowany raczej był nasz zawodnik - MARCIN KSIĄŻEK. Goście krótko rozegrali ten stały fragment gry, i z niecelnego strzału wyszło dośrodkowanie, które na bramkę zamienił TOMASZ PORĘBSKI.

Po przerwie, piłkarze Znicza dość szybko podwyższyli wynik meczu. W 52. minucie krótką wymianę piłki w naszym polu karnym, płaskim strzałem w krótki róg bramki na gola zamienił CEZARY KUCIŃSKI. Od tego momentu goście przejęli inicjatywę w tym spotkaniu, całkowicie kontrolując jego przebieg. Efektem czego było trzecie trafienie w 78. minucie autorstwa MICHAŁA ŚWIDERSKIEGO.

Wczorajsze spotkanie to kolejny mecz bez zwycięstwa na własnym terenie (ostatnie odniesione zostało 6. kwietnia z Jeziorakiem Iława 3-1). Szansę na przełamanie tej złej passy będziemy mieli 2. listopada, kiedy to zmierzymy się z rezerwami Olimpii Elbląg. Spotkanie to zostanie rozegrane również o godzinie 18.00. Już teraz serdecznie zapraszamy. Wcześniej, bo 26. października zmierzymy się w delegacji w Barczewie z Pisą.