Skip to main content
Piłkarze Granicy nieudane rozpoczęli sezon, od porażki ze Zniczem

Porażka ze Zniczem

Nieudana inauguracja rundy wiosennej w Białej Piskiej

05 kwietnia 2023

Napisane przez

Adrian Kaliniczenko

Od wysokiej porażki 0:4 ze Zniczem Biała Piska, rozpoczęła rundę wiosenną forBET IV LIGI nasza drużyna. Trzeba przyznać że gospodarze wygrali zasłużenie.

Na mecz udaliśmy się osłabieni brakiem TOMASZA BOBROWSKIEGO, PAWŁA TURCZYNA oraz PATRYKA POLICHY. W składzie doszło więc do roszad. W ataku wystąpił MARCIN SWACHA- SOCK. W pomocy zagrał DAMIAN ORACZ, którego miejsce na boku obrony zajął KONRAD BARAN. Te braki oraz zmiany w meczowym zestawieniu, z pewnością dała się nam we znaki. Należy nadmienić również, że po raz pierwszy mieliśmy kontakt z naturalną nawierzchnią, dotychczas trenowaliśmy na sztucznej murawie.

Drużyna z Białej Piskiej, bardzo dobrze rozpoczęła spotkanie, zdobywając bramkę już w 5 minucie meczu, na listę strzelców wpisał się KRYSTIAN KRZYŚ, dobijając strzał DAWIDA PIETKIEWICZA.

Po stracie bramki nasz zespół ruszył do ataków, które często kończyły się na obrońcach zespołu gospodarzy i rzutach różnych, których nie potrafiliśmy wykorzystać. W 32 minucie mieliśmy już 2:0 a na listę strzelców ponownie wpisał się KRYSTIAN KRZYŚ, kończąc szybką kontrę Znicza.

O ile pierwsza połowa była wyrównana, w pewnym fragmencie lekką przewagę miał nasz zespół, o tyle w drugą doskonale weszli piłkarze gospodarzy, którzy prezentowali się lepiej, wygrywali pojedynki z naszymi zawodnikami, często atakowali. Z biegiem czasu nasz zespół zaczął śmielej atakować przez co naraziliśmy się na kontry. W 73 minucie gospodarze wyprowadzili szybki atak, zakończony faulem w polu karnym. Rzut karny na bramkę zamienił JAKUB MOSAKOWSKI. A chwilę później hattricka ustrzelił KRYSTIAN KRZYŚ, ustalając wynik meczu.

Z pokorą przyjmujemy wczorajszą porażkę, i zabieramy się do ciężkiej pracy. Okazje do rehabilitacji będą dwie w środę gramy Wojewódzki Puchar Polski z Concordią Elbląg (godz. 17.00), a w sobotę o godz. (15.00) zmierzymy się w 18. kolejce forBET IV LIGI z Romintą Gołdap. Oba mecze odbędą się na stadionie przy ul. Bydgoskiej 20.


Inne aktualności