Granica ograła Olimpię, zdobywając bramkę w samej końcówce meczu

Powtórka z Olimpią

Granica wygrywa kolejne ligowe spotkanie

21 października 2023

Ósme zwycięstwo notuje Kętrzyńska Granica w obecnym sezonie forBET IV LIGI. Pokonujemy Olimpię Olsztynek skromnie bo 1:0, ale walka do końca w tym spotkaniu, po raz kolejny doprowadziła to tego, że cieszymy się z kompletu punktów. Dzisiejsze spotkania bardzo przypominało nam spotkanie z wiosny minionego sezonu, kiedy to również skromnie pokonaliśmy zespół z Olsztynka 1:0, i także po bramce w końcówce meczu (dokładnie w 81. minucie). Dzisiaj bramka padła jeszcze później, bo w doliczonym czasie gry.

W pierwszej połowie, najdoskonalszą sytuację na zdobycie bramki mieli goście. W 10 minucie przed niemal pustą bramką znalazł się zawodnik Olimpii, i oddał strzał, który kapitalną interwencją wybronił MATEUSZ PAPLIŃSKI, ratując nasz zespół przed utratą bramki. My próbowaliśmy głównie oddając strzały z dystansu. Groźnie uderzał m.in. PIOTR BŁĘDOWSKI, kapitalnie bronił jednak bramkarz drużyny z Olsztynka. Bramkarza gości próbowali pokonać jeszcze DAMIAN ORACZ oraz SEWERYN STRZELEC. Uderzali jednak niecelnie. Po przerwie groźnie zaatakowali goście, na kilka minut spychając nasz zespół do obrony. Nie przełożyło się to jednak na zdobycz bramkową. Następnie z minuty na minutę nasz zespół miał co raz większą przewagę. Brakowało nam dobrego dogrania piłki w pole karne, oddawaliśmy strzały z dystansu, z rzutu wolnego groźny strzał oddał IGOR ZAPAŁOWSKI, wciąż nie mogliśmy zdobyć bramki, a minuty uciekały...Nadmienić należy, że goście bardzo mądrze utrudniali nam grę, dobrze się bronili. Udało się dosłownie w ostatniej chwili. W polu karnym z piłką znalazł się PATRYK POLICHA, uderzył płasko, technicznie nie do obrony, dając zwycięstwo naszemu zespołowi. Była to druga minuta doliczonego czasu gry. Chwilę później sędzia zakończył spotkanie.

To zwycięstwo, przynajmniej na chwilę da nam pozycję lidera forBET IV LIGI. W niedzielę zagrają bowiem OLIMPIA II ELBLĄG i ZNICZ BIAŁA PISKA. W najgorszym przypadku wylądujemy na pozycji wicelidera. Następne dwa spotkania rozegramy na wyjeździe. Za tydzień zagramy w Rybnie z CONSTRACTEM LUBAWA, a za dwa tygodnie w Biskupcu z TĘCZĄ. W Kętrzynie widzimy się na ostatnim meczu rundy jesiennej w listopadzie a przeciwnikiem będzie MAZUR EŁK.