Main Article image

Przełamali się w Olsztynku

Zwycięstwo Granicy w forBET IV LIDZE

25 maja 2024

Zwycięstwem zakończyła się wyprawa piłkarzy Granicy do Olsztynka w 27. kolejce forBET IV LIGI. Kętrzynianie pokonali Olimpię 5:2, przerywając w ten sposób serię sześciu kolejnych porażek w lidze.

Można powiedzieć, że losy meczu zostały przesądzone już po 17 minutach gry, kiedy to nasz zespół prowadził już 3:0. Najpierw w 10. minucie meczu najlepiej w polu karnym zachował się SEWERYN STRZELEC i z bliskiej odległości posłał piłkę do siatki. W 16. minucie wynik spotkania podwyższył BOHDAN TELYCHKO, strzałem głową umieszczając piłkę w siatce (po dośrodkowaniu z rzutu rożnego). Minutę później precyzyjnie z dystansu przymierzył PIOTR BŁĘDOWSKI i Kętrzynianie prowadzili trzema bramkami. Gospodarze 10 minut później zdobyli bramkę. Z polu karnym najlepiej odnalazł się MICHAŁ BENDYK i pokonał MATEUSZA PAPLIŃSKIEGO. W 36. minucie było już jednak 4:1 dla naszego zespołu. Piękne podanie od SEWERYNA STRZELCA, na bramkę silnym strzałem w okno bramki zamienił MARCIN SPIRYDON.

W drugiej połowie gra stała się nieco bardziej "fizyczna", gospodarze chętniej zaatakowali. Błąd naszej defensywy wykorzystał w 48. minucie MICHAŁ BENDYK i ponownie umieścił piłkę w bramce. Ostatnie słowo należało jednak do naszego zespołu. Wynik meczu na 5:2, precyzyjnym, silnym, płaskim strzałem w długi róg bramki ustalił MARCIN SPIRYDON. Nasz zespół miał więcej okazji na zdobycie bramek. Olimpię ratowały m.in. słupek oraz poprzeczka.

Następne spotkanie w Kętrzynie, rozegrane zostanie 1 czerwca. Zmierzymy się wówczas z Constractem Lubawa. Niestety ze względu na karę, mecz zostanie rozgrany przy "pustych" trybunach, bez publiczności.