W tym ciekawym spotkaniu ostatecznie padł remis 2:2

Pogoń do końca

Remis z DKS w meczu 3. kolejki forBET IV LIGI

20 sierpnia 2023

Ciekawe widowisko obejrzeli kibice w Jezioranach. Pomimo, że pogoda nie rozpieszczała, a termometry w momencie rozpoczęcia meczu pokazywały ponad 30'C, to zawodnicy zarówno DKS-u jak i Granicy, postarali się o "dobry mecz", ostatecznie zakończony remisem 2:2. Co więcej, ponownie potwierdziliśmy, że jesteśmy zespołem walczącym do końca, gdyż bramkę dającą nam jeden punkt zdobyliśmy w ostatniej akcji meczu.

Od początku meczu, swój styl gry starali się narzucić gospodarze. W 7 min. w doskonałej sytuacji znalazł się MAHAMADOU JUNIOR BAH, oddał groźny strzał na naszą bramkę, wybroniony przez MATEUSZA PAPLIŃSKIEGO. Dwie minuty później w znakomitej sytuacji bramkowej mógł znaleźć się SEWERYN STRZELEC, w ostatniej chwili został jednak wyblokowany przez obrońców DKS-u. Piłkarze z Dobrego Miasta, starali się dalej atakować naszą bramkę, my te ataki jednak powstrzymywaliśmy. W 17. minucie gospodarze byli jednak bliscy zdobycia bramki, kiedy to po strzale piłka minimalnie minęła naszą bramkę. W 18. minucie sprytnie rozgrywamy rzut wolny, na strzał z daleka decyduje się KAMIL ZAWALICH i z problemami ten strzał broni bramkarz DKS-u. Chwilę później strzału z dystansu spróbował SEWRYN STRZELEC, a dwie minuty później groźnie strzelali gospodarze. Nasz zespół szukał okazji na zdobycie bramki w strzałach z dystansu, groźnie uderzał m.in. MARCIN SWACHA-SOCK, a po jednym z jego strzałów byliśmy bliscy zdobycia bramki, kiedy to dobitkę z kilku metrów znakomicie obronił bramkarz drużyny z Dobrego Miasta. Gospodarze też byli bliscy bramki, kiedy to strzał z kilku metrów wybronił MATEUSZ PAPLIŃSKI. Na dwie minuty przed końcem pierwszej połowy, zamieszanie po rzucie rożnym wykorzystał DAMIAN ORACZ, pakując piłkę w siatce. Do przerwy prowadziliśmy więc 1:0.

Po przerwie, gospodarze szybko wyrównali. Piłkę do siatki w sytuacji sam na sam skierował wprowadzony od początku drugiej połowy KAISEI HIOKI. Była to 47. minuta meczu. Gospodarze, zdobyli przewagę w grze, często groźnie zagrażając atakami naszej bramce. My odpowiadaliśmy również groźnymi atakami. Ponownie bliski zdobycia bramki strzałem z dystansu był m.in. MARCIN SWACHA-SOCK. Ataki DKS-u się nasilały i w 75. minucie gospodarze wychodzą na prowadzenie. Do dogranej z lewej strony piłki dopada HUBERT RADZKI, i pakuje ją pod poprzeczkę bramki. Chwilę później DKS miał jeszcze jedną dogodną okazję. Strzał poszybował nad naszą bramką. Nie mający nic do stracenia zawodnicy Granicy ruszyli do ataków. Gospodarze cofnęli się do obrony, skupiając się na kontrach. Dobiegała 90. minuta spotkania. Ewidentnie ręką zagrywa zawodnik z Dobrego Miasta w polu karnym, gwizdek sędziego jednak milczy. Nasz zespół zyskał w końcowych minutach przewagę, atakował często bramkę DKS-u, co opłaciło się, bowiem udało się doprowadzić do wyrównania. Z prawej strony ruszył ŁUKASZ SWACHA-SOCK, dograł piłkę na 16. metr do SEWERYNA STRZELCA, który oddał strzał z pierwszej piłki na bramkę DKS-u. Ta odbija się od blokującego obrońcy i wpada do siatki. Sędzią natychmiast kończy spotkanie. Była to 95. minuta meczu.

Cieszy fakt, że po raz kolejny walczymy do końca, i udaje się nam wywalczyć punkt, tym razem na trudnym terenie i z dobrym, wymagającym przeciwnikiem. Szansę na trzy punkty będziemy mieli już za tydzień. Na stadion przy ul. Bydgoskiej 20 zawita Olimpia II Elbląg.