Main Article image

Rozpocząć od zwycięstwa

Startuje runda wiosenna forBET IV Ligi

08 marca 2024

Meczem z Polonią Iłowo, rozpoczniemy rundę wiosenną forBET IV Ligi. Po zremisowanym, zaległym meczu z Mazurem Ełk, cel na jutrzejszy mecz jest prosty. Wyjść na boisko, wywalczyć trzy punkty, i nie tracić kontaktu z czołówką. Z jednej strony martwi brak kilku ważnych zawodników. Do kontuzjowanych: MARCINA SWACHY-SOCK, oraz SEWERYNA STRZELCA (który dodatkowo musi pauzować jeszcze 4 mecze - efekt kary z jesieni), dołączyli: MATEUSZ PAPLIŃSKI, IGOR ZAPAŁOWSKI oraz PAWEŁ TURCZYN. Wymieniona trójka zawodników ukarana została 5 meczami zawieszenia, w związku z wydarzeniami z meczu z Mazurem Ełk, co oznacza, że w żadnym z marcowych spotkań ich nie ujrzymy. Z drugiej jednak strony w coraz lepszej dyspozycji jest ŁUKASZ SWACHA-SOCK, do zdrowia wraca HUBERT LESZCZENKO. Co więcej, z "kartkowej pauzy" wróci MARCIN KSIĄŻEK. Trener ADAM FEDORUK będzie też mógł skorzystać z DAMIANA ORACZA. Zadebiutować będzie mógł również nowy bramkarz biało-niebiesko-zielonych - DAMIAN DYMAŃSKI, który w ostatniej chwili dołączył do naszego zespołu, mając za sobą dobre występy w Wilczku Wilkowo.

Zespół z Iłowa, rundę jesienną zakończył na 15. miejscu w ligowej tabeli. "Poloniści" zgromadzili na swoim koncie 7 punktów, odnosząc dwa zwycięstwa, jeden mecz remisując. Dwanaście razy schodzili z boiska pokonani. W przerwie zimowej do drużyny dołączyło 6 zawodników. Z Mławianki Mława wrócił MACIEJ KOMOROWSKI, Z Gladiatora Słoszewo przyszedł MARCIN TOMCZAK, z Żaka Szreńsk PAWEŁ RUDNICKI. Treningi wznowił HUBERT JAWORSKI a z akademii do I zespołu dołączyli ALAN LECH oraz JAKUB BIAŁOSKÓRSKI. W meczach sparingowych podczas przerwy zimowej, Iłowianie rozegrali 7 spotkań. Sześć z nich wygrali. Jedyną porażkę odnieśli ze Startem Nidzica 2-3.

Jesienią na starcie sezonu, Kętrzynianie wygrali w Iłowie 4-1 a bramki dla naszej drużyny zdobywali: PATRYK POLICHA, BARTŁOMIEJ CZERNIAKOWSKI, MARCIN SPIRYDON oraz IGOR ZAPAŁOWSKI. Dla Polonii trafił RANSOM AKANGMBA.