Skip to main content
Main Article image

W Grabowie na piątkę!

Pewne zwycięstwo Granicy z beniaminkiem forBET IV LIGI

28 października 2023

Nasi piłkarze sięgnęli dzisiaj po dziewiąte zwycięstwo w bieżącym sezonie forBET IV LIGI, pewnie pokonując beniaminka - Constract Lubawa, aplikując gospodarzom aż pięć bramek, nie tracąc przy tym żadnej. Przez pierwsze dziesięć minut, ciężko było nam na dłużej utrzymać się przy piłce, gospodarze bowiem rozpoczęli mecz od szaleńczych ataków. Z drugiej strony me też potrzebowaliśmy chwili, aby zaaklimatyzować się do placu gry w Grabowie, a gdy to już nastąpiło, to my kreowaliśmy grę i spychaliśmy zespół z Lubawy do obrony. W 18. minucie meczu objęliśmy prowadzenie. Piłkę w pole karne dograł PIOTR BŁĘDOWSKI, futbolówkę głową zgrał PAWEŁ TURCZYN, a precyzyjnym, technicznym strzałem w górny róg bramki posłał ją KAMIL ZAWALICH. Dwie minuty później było już 2:0. Do dośrodkowywanej piłki z rzutu rożnego dobiegł BOHDAN TELYCHKO, i pewną "główką" umieścił ją w siatce. Co więcej od 23. minuty gospodarze grali w osłabieniu, po tym jak za brutalne kopnięcie boisko opuścił jeden z zawodników gospodarzy. Do przerwy stworzyliśmy jeszcze kilka okazji. Wynik jednak się nie zmienił. Po przerwie nie mający nic do stracenia gospodarze postawili na atak i przez kilka minut rzeczywiście odważnie przedzierali się w okolice naszej bramki. w 50. minucie po faulu w polu karnym, rzut karny na bramkę zamienił BARTŁOMIEJ CZERNIAKOWSKI i było 3:0, co już na dobre ustawiło mecz. Dziewięć minut później czwartą bramkę dorzucił SEWERYN STRZELEC, a wynik w 75. minucie solową akcją ustalił DAMIAN ORACZ.

Odnosimy tym samym dziewiąte zwycięstwo w sezonie. Do końca rundy jesiennej pozostały już tyko dwa spotkania. Za tydzień o godzinie 16.00 zmierzymy się w ważnym meczu w Biskupcu z Tęczą. Czeka nas z pewnością trudny pojedynek. Za dwa tygodnie natomiast na zakończenie rundy jesiennej, w Kętrzynie zmierzymy się z Mazurem Ełk. To również ciekawie zapowiadające się spotkanie, zostanie rozegrane 11. listopada o godzinie 17.00 na stadionie przy ul. Bydgoskiej 20. Już teraz zapraszamy na ten mecz (na spotkanie do Biskupca również).

13. kolejka forBET IV LIGI

Constract Lubawa - Granica Kętrzyn 0:5 (0:2)

0:1 KAMIL ZAWALICH 18'

0:2 BOHDAN TELYCHKO 20'

0:3 BARTŁOMIEJ CZERNIAKOWSKI 50'

0:4 SEWERYN STRZELEC 59'

0:5 DAMIAN ORACZ 75'

GRANICA: PAPLIŃSKI, CZERNIAKOWSKI, ZAPAŁOWSKI (71' WÓJCIK), TURCZYN, TELYCHKO, ORACZ, M. SWACHA-SOCK (82' WARNO), BŁĘDOWSKI (76' Ł. SWACHA-SOCK), ZAWALICH, POLICHA (51' SPIRYDON), STRZELEC


Inne aktualności