Main Article image

W Olsztynie na remis

Pozostało jednak odczucie niedosytu...

01 września 2024

Kolejny punkt do kolekcji po dzisiejszym meczu mogą dopisać sobie piłkarze Granicy. W meczu rozegranym na olsztyńskich Dajtkach zremisowaliśmy z rezerwami Stomilu 1:1.

Oba zespoły stworzyły sobie kilka dobrych okazji do zdobycia bramki. Na posterunku byli jednak bramkarze i linie defensywy zarówno zespołu z Olsztyna jak i z Kętrzyna. W 43. minucie meczu to nasz zespół wyszedł na prowadzenie. Lewą stroną przedarł się DAMIAN ORACZ, wszedł z piłką w pole karne i strzałem w długi róg pokonał bramkarza gospodarzy.

Całą drugą połowę umiejętnie broniliśmy wyniku. Piłkarze rezerw Stomilu nie mogli znaleźć sposobu na pokonanie JAKUBA KANCLERZA - który zastąpił kontuzjowanego MATUESZA PAPLIŃSKIEGO. Nadeszła 88, minuta meczu. Wówczas drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę ujrzał JAKUB MOSAKOWSKI, a minutę później, po dośrodkowaniu z prawej strony boiska za sprawą FILIPA NILIPIŃSKIEGO, gospodarze wyrównali. Takim też wynikiem zakończył się ten mecz.

Niewiele brakowało, byśmy odnieśli drugie zwycięstwo w obecnym sezonie. Martwi natomiast plaga urazów w naszym zespole. Piłkarze Stomilu postawili nam dzisiaj "twarde warunki", a boisko z urazami opuścili: DANIEL WÓJCIK i DAMIAN ORACZ. Szczególnie niepokojąco wygląda sprawa DAMIANA ORACZA. Czekamy na informacje, i mamy nadzieję, że wszystko skończy się pomyślnie.