Main Article image

Wypunktowani przez Polonię

Wysoka porażka w Lidzbarku Warmińskim

18 maja 2024

Wysoką porażką zakończył się wyjazdowy mecz biało-niebiesko-zielonych w Lidzbarku Warmińskim. Polonia pewnie rozbiła Granicę 5-0, pokazując, że nie bez przyczyny zajmuje fotel lidera forBET IV LIGI, i pewnie zmierza w kierunku III Ligi.

Pierwsze minuty meczu dawały promyk nadziei na korzystny wynik, bądź dobry występ naszego zespołu. Odpowiadaliśmy na ataki gospodarzy, nie baliśmy się rozgrywać akcji. W 8. minucie spotkania, przed doskonałą szansą na zdobycie bramki stanął MARCIN SPIRYDON. Znalazł się w narożniku pola karnego, lecz w sytuacji niemal sam na sam z bramkarzem uderzył obok bramki. W 18. minucie został podyktowany rzut karny dla gospodarzy, który na bramkę zamienił CEZARY SOBOLEWSKI. Nasz zespół starał się odrobić straty, i był bliski zdobycia bramki w 23. minucie, kiedy to po rzucie rożnym i strzale jednego z naszych zawodników piłkę z linii bramkowej wybił obrońca gospodarzy. Polonia przed przerwą podwyższyła prowadzenie. W 34. minucie po faulu na jednym z zawodników gospodarzy, został podyktowany rzut wolny w okolicach pola karnego Granicy. Pięknym uderzeniem popisał się DAWID BOGDAŃSKI i było 2-0 dla Polonii.

Po przerwie gospodarze kontrolowali przebieg gry, i dołożyli kolejne bramki. W 53. minucie meczu, ponownie bramkę zdobył DAWID BOGDAŃSKI, wykorzystując niezdecydowanie naszych zawodników. W 68. minucie czwartą , a drugą swoją w meczu zdobył CEZARY SOBOLEWSKI, a wynik meczu ustalił dwie minuty przed końcem DAMIAN LUBAK. Gospodarze mogli wygrać wyżej, nie wykorzystali bowiem jeszcze rzutu karnego. Nasz zespół miał podobnie jak w pierwszej części meczu, dwie doskonałe okazje do zdobycia bramki. Na drodze stanęli jednak: ponownie obrońca oraz bramkarz...nic nie chciało wpaść po naszej stronie do bramki gospodarzy...