Main Article image

Wysoka porażka z rezerwami Stomilu

Nie tak miało to wyglądać...

28 kwietnia 2024

Tego wyjazdu do Olsztynka, nasi piłkarze nie będą miło wspominać. W meczu 23. kolejki forBET IV LIGI, Granica Kętrzyn wysoko przegrała z rezerwami Olsztyńskiego Stomilu 1:4. Zespół z Olsztyna został co prawda wzmocniony na dzisiejsze spotkanie kilkoma zawodnikami z kadry I drużyny, nie jest to jednak wytłumaczenie naszej słabej postawy w dzisiejszym meczu (jak i w całej rundzie wiosennej).

Dwie pierwsze bramki dla Gospodarzy padły po stałych fragmentach gry. Najpierw wykorzystali oni dośrodkowanie z rzutu rożnego, które zakończyli pięknym uderzeniem głową w samo okno bramki MATEUSZA PAPLIŃSKIEGO. Następnie w podobnej sytuacji zdobyli drugą bramkę po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Chwilę później, dosłownie po rozpoczęciu gry od środka boiska ruszyliśmy z akcją, i po wyrzucie piłki z autu, spadła ona pod nogi IGORA ZAPAŁOWSKIEGO, który uderzył z pierwszej piłki, i dał nadzieje na lepszą drugą połowę meczu.

Po przerwie niestety bramki zdobywali już tylko olsztynianie. Wykorzystali oni najpierw błąd w wyprowadzeniu piłki kętrzynian, nie dają szans naszemu bramkarzowi. Podobnie przed końcem meczu, kiedy to wykorzystali jedną z kontr.

Niestety cały czas szukamy swojej formy w rundzie wiosennej. Szansę na przełamanie będziemy mieli w środę. O godzinie 12.00 na stadionie przy ul. Bydgoskiej 20 zmierzymy się w meczu 24. kolejki forBET IV LIGI z rywalem "zza miedzy" Mrągowią Mrągowo.