Granica pokonała Huragan Morąg 2:0

Z Huraganem zgodnie z planem...

Kolejne zwycięstwo kętrzynian w forBET IV LIDZE

20 maja 2023

Nie było żadnej niespodzianki w dzisiejszym spotkaniu na stadionie przy ul. Bydgoskiej 20. Granica Kętrzyn pokonała w meczu 26. kolejki forBET IV LIGI Huragan Morąg 2:0, i wciąż ma kontakt z czołówką ligi.

O pierwszej połowie spotkania można powiedzieć, tylko że się odbyła. Nie działo się na boisku za wiele. Kibice oglądali dużą liczbę podań, prób ataków skrzydłami, czy stałych fragmentów gry, którymi to zwłaszcza próbowali zaskoczyć nas piłkarze z Morąga. Pierwszy raz groźnie pod bramką gości zrobiło się w 32. minucie, kiedy doskonałego podanie przed pole bramkowe PAWŁA TURCZYNA, nie wykorzystał TOMASZ BOBROWSKI, uderzając niecelnie. Cztery minuty później na strzał z daleka zdecydował się KAMIL ZAWALICH. Bramkarz Huraganu odbił piłkę przed siebie, ta jeszcze odbiła się od wracającego JAKUBA STANKIEWICZA i wylądowała w siatce. Więcej nic ciekawego się już nie wydarzyło i na przerwę zeszliśmy do szatni z jednobramkowym prowadzeniem.

W dzisiejszym meczu walki nie brakowało

W drugiej połowie było już więcej okazji bramkowych. Goście nadal swojej szansy szukali w stałych fragmentach gry. Wszystkie niemal dośrodkowania wyłapywał nasz goalkeeper MATEUSZ PAPLIŃSKI. W 56. minucie doskonałą okazję miał KAMIL ZAWALICH. Po podaniu od TOMASZA BOBROWSKIEGO, jego strzał z ostrego kąta wybronił jednak bramkarz Huraganu. Kilka minut później piękny techniczny strzał KAMILA minimalnie minął bramkę gości. W 67. minucie udało nam się zdobyć drugą bramkę. Piękne dośrodkowanie z rzutu wolnego PIOTRA BŁĘDOWSKIEGO, na bramkę, pewnym strzałem pod poprzeczkę zamienił MARCIN SPIRYDON. W końcowej fazie meczu mieliśmy jeszcze kilka bardzo dobrych sytuacji do zdobycia bramki. Goście bronili się m.in. wybiciem piłki z pustej bramki. Dobrą zmianę dał 16-letni SZYMON PRZYTUŁA, nękając defensywę Huraganu swoimi przebojowymi wejściami. My odliczamy już dni do następnego spotkania, bardzo prestiżowego spotkania, które za tydzień zagramy w Mrągowie.

GRANICA: PAPLIŃSKI, B. CZERNIAKOWSKI, ZAPAŁOWSKI, ORACZ, TURCZYN, ZAWALICH, WÓJCIK (76' PRZYTUŁA), BŁĘDOWSKI, M. SWACHA-SOCK, SPIRYDON (69' BARAN), BOBROWSKI