Main Article image

Z Mrągowią bez punktów...

Porażka w prestiżowym meczu z lokalnym rywalem

02 maja 2024

Trwa seria porażek Granicy Kętrzyn. Nie zmieniło tego wczorajsze spotkanie z lokalnym rywalem - Mrągowią Mrągowo. W meczu 24. kolejki forBET IV LIGI, lepsi okazali się goście którzy wygrali 1:0. Jest to czwarta z rzędu porażka biało-niebiesko-zielonych, którzy nadal zajmują szóste miejsce w ligowej tabeli. Kętrzynianie do końca meczu walczyli o odwrócenie wyniku. Niestety bezskutecznie

Pierwsza połowa meczu, choć w dużej mierze toczona w środkowych rejonach boiska, dawała nadzieję na korzystny wynik. Kętrzynianie stworzyli sobie kilka dogodnych sytuacji podbramkowych. Solową akcją i dobrym strzałem z dystansu popisał się BOHDAN TELYCHKO. Dobrą okazję do zdobycia bramki mieli również DAMIAN ORACZ czy IGOR ZAPAŁOWSKI. Z wolnego groźnie uderzał KAMIL ZAWALICH. Dobre zawody rozgrywali bramkarze oby zespołów - MATEUSZ PAPLIŃSKI oraz ADRIAN ORZEŁ. Warto nadmienić, że w pierwszej połowie kętrzynian przed utratą bramki uratował słupek. Co gorsze w 28. minucie boisko opuścił MARCIN SWACHA-SOCK, któremu odnowił się uraz kolana.

W drugiej połowie więcej z gry mieli goście, którzy w 68. minucie wyszli na prowadzenie. Prawą stroną przedarł się MATEUSZ BARSZCZEWSKI, podał do KACPRA SKOKA, a ten uderzył pewnie w długi róg bramki, w samo okno nie dając szans na obronę naszemu bramkarzowi. Mrągowianie mieli jeszcze kilka okazji do podwyższenia wyniku. Znakomitymi interwencjami popisał się MATEUSZ PAPLIŃSKI. Kętrzynianie mieli swoje okazje na wyrównanie. Doskonałej nie wykorzystał ŁUKASZ SWACHA-SOCK, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem uderzył w boczną siatkę. W końcówce zamknęliśmy Mrągowię na własnej połowie. Nie udało się jednak zdobyć bramki. Ostatecznie trzy punkty pojechały do Mrągowa.

Następny mecz, a będzie to spotkanie 25. kolejki forBET IV LIGI, rozegramy ponownie w Kętrzynie. Gościć będziemy kolejnego "sąsiada" a więc Mamry Giżycko. Mecz odbędzie się 11. maja o godz. 16.00. Już teraz zapraszamy na to spotkanie. Wasze wsparcie w tym trudnym dla nas momencie będzie bardzo potrzebne.