Piłkarze Granicy wreszcie mieli powody do radości

Zapunktowali z Elblągiem

Pierwsze zwycięstwo w rundzie wiosennej

10 kwietnia 2023

Pierwsze ligowe zwycięstwo w rundzie wiosennej odnieśli piłkarze Granicy Kętrzyn. W wielką sobotę pokonaliśmy przy Bydgoskiej 20 - rezerwy Olimpii Elbląg 3:0.

Mecz zaczęliśmy nieco nerwowo, co mogli wykorzystać goście zaraz po rozpoczęciu spotkania, kiedy to po dośrodkowaniu z rzutu wolnego i strzale głową zawodnika Olimpii, piłka obiła słupek bramki MATEUSZA PAPLIŃSKIEGO. Nasi piłkarze zaczęli atakować śmielej bramkę gości.

W 13 minucie meczu, swoją szybkość wykorzystał PATRYK POLICHA, i przy biernej postawie obrońców Olimpii, w sytuacji sam na sam nie dał szans bramkarzowi i było 1:0. Niestety już minutę później z powodu urazu, zdobywca bramki musiał opuścić plac gry. Kiedy to na tablicy wyników wybiła 26 minuta meczu, było już 2:0 dla naszego zespołu. Podanie MYKHAILO KOLESNYKA, strzałem z pierwszej piłki na bramkę zamienił PIOTR BŁĘDOWSKI, zdobywając jednocześnie premierową bramkę w biało-niebiesko-zielonych barwach w meczu o punkty.

Dwanaście minut później było już 3:0, a rzut karny podyktowany za zagranie ręką, pewnie wykorzystał BARTŁOMIEJ CZERNIAKOWSKI.

Po przerwie, mając mecz pod kontrolą, działo już się nieco mniej, zmalała również liczba ataków na bramkę gości, a sam mecz toczył się głównie w środku boiska.