Skip to main content
Main Article image

Skradzione show w Biskupcu

Zremisowaliśmy z Tęczą Biskupiec w ostatnim meczu wyjazdowym rundy jesiennej.

04 listopada 2023

Biało-niebiesko-zieloni bezbramkowo zremisowali w Biskupcu. Z przebiegu meczu, punkt wywalczony na trudnym terenie bardzo szanujemy. Mecz mogli bardzo dobrze rozpocząć piłkarze Granicy. Już w pierwszej minucie meczu, groźnie uderzał KAMIL ZAWALICH, bramkarz gospodarzy wspaniale interweniował. Nasi piłkarze prowadzili grę, Tęcza odgryzała się kontratakami. W 19. minucie meczu dobrą akcję skrzydłem przeprowadził DAMIAN ORACZ, dograł piłkę przed pole karne, strzał znów dobrze wybronił bramkarz z Biskupca. Trzy minuty później, doskonałej okazji nie wykorzystał HUBERT LESZCZENKO, z bliska posyłając piłkę nad poprzeczką. Za chwilę, groźnie atakuje Tęcza, groźnie uderzał PAWEŁ GALIK, piłka przeleciała jednak nad bramką. Przed przerwą próbował jeszcze KAMIL ZAWALICH, wspaniale obronił jednak bramkarz. W drugiej połowie meczu, w roli głównej, zamiast piłkarzy wystąpił sędzia, najpierw za dyskusje, wyrzucił z boiska BARTŁOMIEJA CZERNIAKOWSKIEGO. Od tego momentu, całą drugą połowę meczu graliśmy w osłabieniu. Mnożyły się faule, za które, co ciekawe, to Kętrzynianie byli głównie karani. Tęcza momentami stwarzała sobie bardzo dobre sytuacje. Z bardzo dobrej strony pokazał się bramkarz MATEUSZ PAPLIŃSKI, który kilka razy popisał się fantastycznymi paradami. Piłkarze Granicy groźnie kontrowali, dawała się jednak we znaki gra w osłabieniu, brakowało bowiem kogoś do sfinalizowania sytuacji. W jednej z nich, w polu karnym padł SEWERYN STRZELEC, gwizdek sędziego jednak milczał. Do kuriozalnej sytuacji doszło w doliczonym czasie gry. Na boisku padł kontuzjowany SEWERYN STRZELEC, zszedł z boiska, kładąc się ze zbolałą, kontuzjowaną nogą za linią boczną, za co ujrzał... czerwoną kartkę....i mecz kończyliśmy w dziewięciu. Nie powinny więc dziwić pretensje licznie zgromadzonej Kętrzyńskiej publiczności. Ostatecznie dowieźliśmy bezbramkowy remis do końca, i patrząc jak pod górkę mieliśmy w tym meczu, jest to cenny jeden punkt, pozwoli on nam bowiem pozostać na podium. Punkty zgubił bowiem Znicz Biała Piska. Jutro swój mecz zagra Olimpia II Elbląg, która zmierzy się z Mrągowią Mrągowo. przy wygranej Elblążan, spadniemy w ligowej tabeli na trzecie miejsce.

Za tydzień kończymy rundę jesienną. Na Bydgoskiej 20, zmierzymy się z Mazurem Ełk. Będzie to więc mecz, który elektryzuje kibiców. Start spotkania w sobotę 11 listopada o godzinie 17.00. Do zobaczenia na #B20.

14. kolejka forBET IV LIGI

Tęcza Biskupiec - Granica Kętrzyn 0:0

Granica: PAPLIŃSKI, CZERNIAKOWSKI, TELYCHKO, LESZCZENKO, ORACZ, WÓJCIK (75' ŻELEPIEŃ), TURCZYN, ZAWALICH, BŁĘDOWSKI (50' SPIRYDON), M. SWACHA-SOCK, STRZELEC

ŻÓŁTE KARTKI: ORACZ, TELYCHKO, TURCZYN, FEDORUK

CZERWONE KARTKI: CZERNIAKOWSKI (46' dwie żółte), STRZELEC 90 + 1'


Inne aktualności