Main Article image

Zwycięski początek wiosny

Pokonujemy Polonię Iłowo

09 marca 2024

W inauguracyjnym meczu rundy wiosennej, nasi piłkarze pokonali Polonię Iłowo 3:0, utrzymując pozycję w czołówce forBET IV ligi. Pierwszą sytuację bramkową stworzyli sobie goście. Jeden z zawodników Polonii ograł BOHDANA TELYCHKO, i znajdując się w sytuacji niemal sam na sam z bramkarzem Granicy, uderzył niecelnie po długim rogu bramki. Nasi piłkarze powoli się rozkręcali, minimalnie niecelną próbą popisał się m.in. ŁUKASZ SWACHA-SOCK. W 20. minucie pięknym strzałem z dystansu popisał się KAMIL ZAWALICH, umieszczając piłkę lobem w samym okienku bramki gości. W 39. minucie meczu precyzyjnym, płaskim strzałem z dystansu popisał się PIOTR BŁĘDOWSKI, i piłka po raz drugi znalazła się w siatce.

Po przerwie nasz zespół w pełni kontrolował przebieg sytuacji na boisku, często próbowaliśmy strzałów z dystansu, których wyraźnie brakowało w jesiennych spotkaniach. Bliski szczęścia był chociażby TARO GONDA. W 67. minucie wynik spotkania ustalił PATRYK POLICHA, wykańczając dogranie ze skrzydła MARCINA SPIRYDONA.

Warto dodać, że w dzisiejszym spotkaniu zadebiutował młody bramkarz kętrzynian - DAMIAN DYMAŃSKI, który w tym tygodniu dołączył do naszego zespołu z Wilczka Wilkowo.

Nie można nie wspomnieć o wielkim wsparciu z trybun, jakie otrzymali nasi zawodnicy. Cały mecz niesieni byli głośnym dopingiem z trybuny "Żylety". Po raz kolejny potwierdziło się, że nasi kibice są naszym 12 zawodnikiem. Dziękujemy! I oczekujemy już na następny mecz przy #B20 z DKS Dobre Miasto. Najpierw jednak, z tydzień udamy się do Lubawy na mecz z Motorem. Dokładnie w sobotę, 16 marca. Początek meczu w Lubawie zaplanowany jest na godzinę 15.00