Main Article image

Zwycięstwo w Giżycku!

Kolejne punkty biało-niebiesko-zielonych

14 września 2024

W meczu 6. kolejki forBET IV LIGI, odnosimy drugie zwycięstwo w tym sezonie. W Giżycku, w "lokalnych derbach" i w obecności sporej grupy kibiców z Kętrzyna, pokonujemy Mamry 2:1. Oznacza to piąty już mecz bez porażki (wliczając spotkanie pucharowe).

W pierwszej połowie meczu, przyznać należy, że to gospodarze stworzyli sobie więcej okazji na bramkę. Znakomicie w bramce kętrzynian spisywał się JAKUB KANCLERZ. W naszym zespole natomiast doskonałych sytuacji bramkowych nie wykorzystali MARCIN SWACHA-SOCK oraz PATRYK POLICHA.

Po przerwie nasz zespół śmielej zaatakował i w 65. minucie wyszliśmy na prowadzenie. Po dośrodkowaniu piłki z rzutu wolnego, w polu karnym Mamr, najlepiej zachował się BOHDAN TELYCHKO, który precyzyjnym strzałem głową dał naszemu zespołowi prowadzenie. Minutę później mieliśmy jednak remis. Dośrodkowanie z rzutu rożnego, strzałem głową na bramkę zamienił DOMINIK ROMANOWSKI.

Nasi piłkarze dążyli do zdobycia kolejnej bramki, i udało się to w 70. minucie meczu. Na bramkę gospodarzy uderzał BOHDAN TELYCHKO. Do obitej przez bramkarza piłki doszedł SEWERYN STRZELEC i dograł ją przed bramkę, do której skierował ją PATRYK POLICHA.

Do końca meczu obie drużyny stworzyły jeszcze kilka sytuacji, wynik jednak już się nie zmienił.

Następny mecz rozegramy już w środę. W pucharowym meczu, na stadionie przy ul. Bydgoskiej 20 zmierzymy się ze Startem Nidzica (16.30). Następne ligowe starcie natomiast już za tydzień. W Kętrzynie zagramy z Sokołem Ostróda.