Main Article image

Zwycięstwo z Mrągowią!

Pierwsze ligowe punkty biało-niebiesko-zielonych

24 sierpnia 2024

Do udanych mogą zaliczyć nasi piłkarze dzisiejszy wyjazd do Piecek. W meczu 3. kolejki forBET IV LIGI pokonaliśmy Mrągowię Mrągowo 3:2, chociaż jeszcze w 90 minucie meczu kętrzynianie przegrywali 1:2.

Bardzo dobrze rozpoczęliśmy dzisiejsze spotkanie. W 6. minucie do dośrodkowanej przez DAMIANA ORACZA piłki doskoczył PATRYK GALINIEWSKI i strzałem głową pokonał ADRIANA ORŁA. Po stracie bramki, inicjatywę przejęli gospodarze, doskonale w bramce spisywał się jednak MATEUSZ PAPLIŃSKI. My mieliśmy jeszcze w pierwszej połowie doskonałą okazję do zdobycia drugiej bramki. Faulowany był wychodzący na czystą pozycję PATRYK GALINIEWSKI. Sędzia za to przewinienie podyktował rzut wolny (faul miał miejsce, już w polu karnym należała się nam więc jedenastka), jednakże piłka po strzale IGORA ZAPAŁOWSKIEGO zatrzymała się na utworzonych z zawodników Mrągowi murze.

Po przerwie, szybko bo już w 49. minucie gospodarze wyrównali. Piłkę do siatki skierował DAWID MOSZCZYŃSKI. W 57. minucie Mrągowia wyszła na prowadzenie. Strzałem nie do obrony, w długi róg bramki bramkę zdobył ŁUKASZ KUŚNIERZ. Piłkarze z Mrągowa stwarzali kolejne sytuacje, lecz bramki zdobyli kętrzynianie. W 90. minucie, ładną piłkę w uliczkę zagrał JAKUB MOSAKOWSKI, a SEWERYN STRZELEC nie dał szans bramkarzowi gospodarzy. Chaos wkradł się w poczynania mrągowian. Dwie minuty później, przejęliśmy piłkę na wysokości pola karnego gospodarzy, strzał na bramkę oddał MARCIN SWACHA-SOCK, piłka odbiła się jeszcze od interweniującego zawodnika Mrągowi i wpadła do bramki. niedługo później sędzia zakończył mecz.

Ważne "trzy oczka" na boisku rywala zza miedzy cieszy najbardziej. gratulacje należą się Trenerowi i drużynie za walkę do końca w dzisiejszym meczu. Trzymamy kciuki za następne spotkanie, które w przyszłą niedzielę rozegramy w Olsztynie z rezerwami Stomilu.