Skip to main content
Main Article image

Przełamań ciąg dalszy, tym razem Giżycko

Zwyciężamy i wskakujemy na fotel lidera

07 października 2023

Dziesiąty mecz i siódme zwycięstwo w lidze naszych piłkarzy. Zwycięstwo tym bardziej cenne, iż odniesione w Giżycku z Mamrami. Z przeciwnikiem, z którym w starciu o ligowe punkty nie wygraliśmy już od bardzo dawna. Mający słabszy okres zespół z Giżycka, nie był dzisiaj w stanie, praktycznie niczym zaskoczyć Kętrzynian. Mecz rozpoczął się od brutalnego wejścia jednego z zawodników gospodarzy w naszego bramkarza MATEUSZA PAPLIŃSKIEGO. Po chwili oczekiwania w niepewności, nasz bramkarz zasygnalizował, iż może kontynuować grę. Powoli nasz zespół się nakręcał. W 6. minucie groźnie uderzał DAMIAN ORACZ, bramkarz Mamr jednak był na posterunku. Chwilę później jednak nie zapobiegł stracie bramki. Biało-niebiesko-zieloni rozegrali rzut rożny, a po krótkim dośrodkowaniu, piłkę w siatce umieścił sprytnym strzałem SEWERYN STRZELEC i objęliśmy prowadzenie. W 22. minucie BOHDAN TELYCHKO, minął obrońców oraz bramkarza Mamr, i będąc już praktycznie przy samej linii końcowej boiska, oddał strzał w boczną siatkę. Od 24. minuty gospodarze grali w osłabieniu, po tym jak drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę ujrzał KRYSTIAN SADOCHA. Minutę później było już 2:0 dla nas. Po podaniu od PIOTRA BŁĘDOWSKIEGO, strzałem z 16 metrów bramkarza gospodarzy pokonał KAMIL ZAWALICH. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie, chociaż prowadzenie próbowali jeszcze podwyższyć PIOTR BŁĘDOWSKI oraz DAMIAN ORACZ.

Po przerwie nasz zespół w pełni kontrolował przebieg wydarzeń na boisku, stwarzał sobie sytuacje podbramkowe, brakowało jedynie ostatniego podania. Gospodarze próbowali nas "ukłuć' z kontr, jednak na posterunku byli albo nasi obrońcy, albo bramkarz. W 77. minucie meczu, wynik ustalił PATRYK POLICHA, oddając silny strzał w długi róg bramki gospodarzy.

Pomeczowa radość drużyny oraz kętrzyńskich kibiców, którzy zjawili się na stadionie w Giżycku była o tyle większa, iż wyniki jakie padły w innych spotkaniach pozwoliły naszemu zespołowi awansować na pozycję lidera. Za tydzień będziemy jej bronić w bardzo prestiżowym meczu z Polonią Lidzbark Warmiński. Wiele wskazuje na to, że to spotkanie zostanie rozegrane przy sztucznym oświetleniu (godz. 18.00). W naszych portalach społecznościowych potwierdzimy jeszcze godzinę meczu. Zapraszamy jednocześnie nie tylko na naszą stronę internetową. Jesteśmy obecni na Facebooku, Instagramie oraz YouTube.

Giżycko, 07.10.2023r

9. kolejka forBET IV LIGI

Mamry Giżycko - Granica Kętrzyn 0:3 (0:2)

0:1 STRZELEC 7'

0:2 ZAWALICH 25'

0:3 POLICHA 77'

Granica: PAPLIŃSKI, ZAPAŁOWSKI (85' WARNO), CZERNIAKOWSKI, LESZCZENKO, TELYCHKO, ORACZ, BŁĘDOWSKI (80' Ł. SWACHA-SOCK), ZAPAŁOWSKI, M. SWACHA-SOCK, SPIRYDON (62' POLICHA), STRZELEC

Mamry: KLECZKOWSKI, WASZCZYN, DRĘŻEK, TYPA, J. RUTKOWSKI, MAZUROWSKI, BAIDUK, M. RUTKOWSKI, DRAŻBA, SADOCHA, DYMIŃSKI

Czerwona kartka: SADOCHA 24' (MAMRY) - za dwie żółte


Inne aktualności